• valentín

ZAVÁRANÉ OVOCIE

Hruškový kompót s citrónom

  Potrebujeme:   hrušky 400 g cukru citróny 1 liter vody   Postup:   Hrušky umyjeme, ošúpeme, prekrojíme na štvrtiny a vkladáme do studenej vody s octom, aby nezhnedli. Uvaríme sirup tak, že na 1 liter vody dáme 400 g kryštálového cukru a za stáleho miešania privedieme do varu. Necháme vychladnúť. Hrušky uložíme do čistých […]

Marhuľový kompót

Potrebujeme: marhule kryštálový cukor Postup: Marhule umyjeme, prepolíme, zbavíme kôstky a ukladáme do pohárov rezom dolu. Na 7 dcl pohár potrebujeme 3 PL cukru. Poháre doplníme vodou, uzatvoríme a sterilizujeme 10 minút. Po vybratí z hrnca ich prevrátime hore dnom aby nám chytili viečka.  

Marhuľová dreň

Potrebujeme: marhule cukor Postup: Marhule rozmixujeme a osladíme podľa chuti. Naplníme do nádobiek a uložíme do mrazničky.

Jabĺčková detská výživa

Potrebujeme: 2,5 kg očistených a odkôstkovaných jabĺk 250 g kryštálového cukru 1 vanilkový cukor škorica Postup: Jabĺčka dusíme na troche vody s cukrom a škoricou. Občas premiešame aby sa nám nepripálili. Rozvarené ich pomixujeme a ponalievame do pohárikov. Sterilizujeme 20 minút.

Slivková nutella

Potrebujeme: 2 kg sliviek 1 kg kryštálového cukru 150 g kakaa 100 g čokolády na varenie Postup: Slivky umyjeme a odkôstkujeme. Dám ich rozvariť do vačšieho hrnca a nakoniec ich rozmixujeme. Do takto rozvarených a rozmixovaných sliviek pridáme cukor, kakao, čokoládu a povaríme aby sa všetko dobre spojilo. Necháme vychladnúť, rozmixujeme aby vznikla hladká nutelová […]

face_uprava
Podporte nás!
Podporte našu snahu pri vytváraní jedinečných receptov. Po kliknutí na PayPal button nám môžete poslať sumu 5,0 Euro.
Recepty, fotografie jedál a ďalší obsah na www.sladky-zivot.sk je chránený autorskými právami.